Блог / Новости RSS 2.0

Процедура оформлення «Зеленого» тарифу

Підключення до «Зеленого тарифу» логічний та бажаний фінал для будь-якого власника домашньої сонячної електростанції потужністю від 5 кВт. Адже в такому випадку ви не тільки зменшите свої витрати, але ще зможете і отримувати 16 євроцентів за кожен відданий кіловат зеленої електроенергії. Уряд спеціально подбав про захист виробників альтернативної електроенергії від банкрутства, прив'язавши тарифи до курсу Євро і зобов'язавшись викуповувати всю вироблену електроенергію. Хоча «Зелений тариф» і буде поступово знижуватися з часом, але треба зазначити, що його підключення зараз, та в недалекому майбутньому, все ж залишиться прибутковою справою. На поточний момент порядок підключення домашньої сонячної електростанції регулюється наступними законодавчими актами:

зелений тариф

• Закон України «Про електроенергетику»
• Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблений з енергії сонячного випромінювання об'єктів електроенергетики (генеруючі установки) приватні домогосподарства, затверджена постанова НКРЕ № 1188
• Чинне на даний період постанову НКРЕКП «Про встановлення« зелених »тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств»

Процедура підключення до Зеленого тарифу складається з декількох етапів. Кожен з яких має свої нюанси, але насправді все досить легко.

 

процедура отримання зеленого тарифу

1. Придбання і монтаж сонячної електростанції на даху або фасаді будівлі. Як показала практика, найбільш оптимальним рішенням є покупка готового комплекту сонячної електростанції. Потужність сонячної електростанції яку підключають до Зеленого тарифу для приватних осіб не повинна перевищувати 30 КВт. Потужності понад 30 кВт можуть підключати лише юридичні особи але для них порядок підключення та документи дещо відмінні від викладенних тут.

2. Подача заяви в місцевому Обленерго про підключення до Зеленого тарифу. Разом із заявою подається та узгоджується, також, проектна документація на сонячну електростанцію та схема підключення. Енергопостачальник не має права відмовити в придбанні енергії виробленої сонячними (та вітровими) електростанціями. На підставі цієї заяви Обленерго повинен видати список організаційно-технічних заходів, який виконають або вони самі, або підрядні організації, заявнику потрібно лише оплатити обладнання: модем, двонаправлений лічильник, ну і власне послуги монтажу. Затримки на цьому етапі виникають рідко, проте іноді ще мають місце: не скрізь та не завжди вам готові сказати яке обладнання та послуги для цього потрібні.

3. Відкриття розрахункового рахунку в банку, куди зараховуватимуться кошти за продану державі електроенергію. Банк для відкриття рахунку може бути будь-який який оберете ви. Також ви вказуете в договорі порядку та спосіб оплати за згенеровану зелену електрику.

4. Оплата рахунку від Обленерго за облаштування вузла обліку виробленої електроенергії, а також його облаштування, про що зазначалося в п.2

5. Складання додаткового договору між власником сонячної електростанції і Обленерго про купівлю-продаж електроенергії.

На цьому все. Виконавши ці прості кроки, ви приєднаєтесь до поки ще небагатьох, хто заробляє продаючи електрику власного видобутку за Зеленим тарифом.
Але це бюрократична сторона питання. Зрозуміло, що спочатку заздалегідь необхідно провести оцінку місця установки сонячних панелей з урахуванням всіх вимог (освітленість панелей з 11 до 16 години, орієнтація на південь з кутом нахилу до горизонту в 30-35 градусів.). І, наостанок, варто було б відзначити той факт, що в останні два роки процес підключення до «Зеленого тарифу» спростився та став швидким не тільки на папері, а й на справі, тому все більше власників домашніх сонячних електростанцій без зайвих паперових зволікань продають свою електроенергію Державі.